Фабрегас спаси Челси с дузпа в 89-ата минута

9568
на 19.03.2016

Дузпа, отбелязана от Сеск Фабрегас минута преди края на редовните 90, запази серията без поражение на Гуус Хидинк начело на Челси, след като донесе равенство 2:2 на "сините" от Лондон срещи Уест Хам. "Чуковете" бяха на път да превземат "Стамфорд Бридж", след като на два пъти повеждаха в резултата с голове на Мануел Лансини (17) и Андрю Каръл (61), но Фабрегас изравняваше и в двата случая. Испанецът първо простреля Адриан от пряк свободен удар в добавеното време на първата част, а след това бе точен и от бялата точка в 89-ата минута за крайното 2:2.

Изключителен гол на Мануел Лансини в 17-ата минута даде преднина на Уест Хам при гостуването на "Стамфорд Бридж". Аржентинецът получи пас от Димитри Пайе на границата на наказателното поле и с прецизен удар прехвърли Тибо Куртоа за 0:1. Това бе и поредното изключително красиво попадение на аржентинеца във Висшата лига този сезон. Гостите продължиха да играят добре и Аарън Кресуел пропусна да удвои след пас с пета на Пайе, след като Бранислав Иванович с шпагат успя да отклони топката достатъчно, за да не влезе тя във вратата на неговия тим.

В добавеното от рефера Робърт Мадли продължение обаче домакините намериха път към изравняването. Сеск Фабрегас от пряк свободен удар опъна мрежата зад Адриан дел Кастийо с много прецизно изпълнение. Испанският национал завъртя отлично топката над стената и до гредата, за да не остави шансове на сънародника си на вратата на "чуковете".

В 62-ата минута гостите отново излязоха напред в резултата. Димитри Пайе откри появили се като резерва само две минути по-рано Андрю Каръл и снажният нападател с удар между краката на Куртоа изведе гостите за втори път напред в резултата.

Минута преди края на редовните 90 обаче "сините" от Лондон се върнаха за втори път в мача. Микейл Антонио извърши нарушение срещу младия Бертран Траоре и от последвалата дузпа Сеск Фабрегас за втори път изравни за домакините. Челси можеше дори да стигне до пълен обрат и да грабне всичките три точки в добавеното време, когато Рубен Лофтъс-Чийк се озова на стрелкова позиция в наказателното поле пред Адриан, но не уцели вратата.

Ремито остави Уест Хам на петото място с актив от 50 точки, но разликата с четвъртия Манчестър Сити може да нарастне до четири точки, ако "гражданите" спечелят дербито с Манчестър Юнайтед утре. Челси пък се намира на десето място с 41 точки.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)