BG EN

Фандъкова: Сбъдват се най-песимистичните ни прогнози за цената на природния газ, "Булгаргаз" заплашва "Топлофикация"-София

Животът днес

Фандъкова: Сбъдват се най-песимистичните ни прогнози за цената на природния газ, "Булгаргаз" заплашва "Топлофикация"-София

8538
на 14.10.2021
Фандъкова: Сбъдват се най-песимистичните ни прогнози за цената на природния газ, Булгаргаз заплашва Топлофикация-София
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сбъдват се най-песимистичните ни прогнози за цената на природния газ, „Булгаргаз“ обяви, че искат увеличение над 30%. Това каза кметът на София Йорданка Фандъкова на заседание на Столичния общински съвет.

препоръчано

„Искам да ви информирам по една от най-важните теми, която се развива буквално за часове – осигуряване работата на „Топлофикация София“. Имаме разбирането на министрите на финансите и енергетиката, че трябва да се намери общо решение, така че да не допуснем огромен дисбаланс на дружеството, което автоматично ще се отрази на цялата енергийна система. За съжаление към момента се сбъдват най-песимистичните ни прогнози с повишение на цената на природния газ. Вчера коментирахме очаквания за 200 млн. лв. преразход до края на годината. Тази сутрин директорът на „Булгаргаз“ обяви, че искат увеличение за над 30% на природния газ за ноември“, обясни Фандъкова.

„Вчера „Топлофикация София“ получи писмо от „Булгаргаз“, който уведомява всичките си клиенти, че отчита значително увеличение на заявките за доставка на газ спрямо предварително заявеното. „Булгаргаз“ подчертава, че количества над договореното ще бъдат доставени само при възможност и след изрично одобрение. Не знам на какво се дължи това искане. Предвид по-ранното започване на отоплителния сезон, това е сериозен въпрос, който трябва да се обсъди задължително“, заяви тя.

„Получих уверения на министъра на енергетиката, че отоплителният сезон в София ще бъде осигурен независимо от дисбалансите в цените между „Булгаргаз“ и „Топлофикация“. Осигуряването на топлинна енергия на над 1 млн. граждани на София няма алтернатива. Преди час получихме писмо от „Булгаргаз“, в което настояват за заплащане на задълженията, предупреждават за принудително прекратяване на договора за доставка на природен газ с „Топлофикация“ и настояват за търсене на общо решение с БЕХ и държавата“, коментира още Йорданка Фандъкова.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 84
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК