ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
През 2013 г. успяхме да спестим над 5 милиона лева от зимно почистване. Това каза пред журналисти кметът на Столична община Йорданка Фандъкова, предаде „Фокус”.
„През 2013 г. бяхме заложили ресурс на база на големия снеговалеж предишната година. Годината не беше толкова снежна, така че успяхме да спестим със сигурност над 5 милиона лева, които бяха пренасочени към лятното почистване. Това са пари от такса смет на софиянци, така че те отиват за почистване. Предпочитам да икономисваме от зимното и да имаме повече лятно почистване, миене и градът да бъде по-чист”, заяви Фандъкова. „Това е нашият подход и през тази година. Очакваме снеговалежи оттук нататък. Ако имаме спестени средства, те отново ще бъдат насочени към лятно почистване”, каза кметът.
„В Столичната община в последните години се плаща за снегопочистване само за реално свършена работа. В договорите нямаме заложени механизми за плащане за готовност. Не плащаме за готовност, а за реално почистване”, подчерта Йорданка Фандъкова.


