ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Британският политик Найджъл Фарадж, който лобира яростно за Брекзит, е доволен, че Европа се променя и определя това като нов вид политическа революция. "Това беше година на политическа революция, а най-забележителното нещо за нея е, че тя беше изцяло започната от Британската партия за независимост", изтъкна той, имайки предвид Брекзит, избирането на Доналд Тръмп и референдума в Италия.
Фарадж заявил, че политическото сътресение през миналата година, което доведе до слизането от власт на британския премиер Дейвид Камерън и италианския премиер Матео Ренци, било част от "нещо много по-голямо" на Запад, съобщава АП.
"Промяната в обществените нагласи към политиката, към политическата класа, към големи части от нашите либерални мейнстрийм медии - тези промени в отношението са абсолютно фундаментални", изтъкнал още той. Според него всичко, което се е случило през 2016 г., е посрамило експертите в целия свят.
"И е налице този възглед, че е невъзможно Марин льо Пен да спечели през май. Смятам, че всички, които правят тази прогноза, има реален шанс да компрометират реномето си и кариерата си", коментира още Фарадж.


