Федерер продължава без загубен сет, Мъри отпадна

4003
на 08.09.2015

Втората ракета в света Роджър Федерер победи Джон Иснър със 7-6 (7-0), 7-6 (8-6), 7-5 и се класира за 1/4 финалите на Откритото първенство на САЩ

. И трите сета бяха оспорвани, но голямата класа на 34-годишния швейцарец си пролича в ключовите моменти от срещата, която продължи два часа и 39 минути. Маестрото продължава без нито един загубен сет в надпреварата и в следващия етап ще излезе срещу Ришар Гаске.

Французинът отстрани в 4-и кръг Томаш Бердих в четири сета 2-6, 6-3, 6-4, 6-1. Федерер има само две поражения в 16 мача срещу Гаске и за последно загуби от него през 2011 г. на клей в Рим, след което записа шест поредни успеха.

Неговият сънародник Стан Вавринка също продължава напред, след като елиминира представителя на домакините Доналд Йънг с 6-4, 1-6, 6-3, 6-4. Поставеният под №5 Вавринка ще спори с Кевин Андерсън в 1/4 финалите.

Южноафриканецът надви Анди Мъри със 7-6 (7-5), 6-3, 6-7 (2-7), 7-6 (7-0) в много оспорван двубой, който продължи четири часа и 22 минути. Андерсън досега имаше само една победа в шест мача с британеца.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)