BG EN

Федерер реши още една лесна задача и вече е осминафиналист на "Ролан Гарос"

Тенис

Федерер реши още една лесна задача и вече е осминафиналист на "Ролан Гарос"

7181
на 29.05.2015
Федерер реши още една лесна задача и вече е осминафиналист на Ролан Гарос
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Роджър Федерер изкара още един безгрижен ден "в офиса" на тазгодишния "Ролан Гарос" и отстрани с лекота 88-ия в света Дамир Джумур с 6-4 6-3 6-2. Пътят на Маестрото до момент не е никак тежък, но въпросът е, дали това няма да се върне като камшичен удар на осминафинал, където той очаква един от специалистите на клей - Гаел Монфис или Пабло Куевас. Французинът взе категорична победа над Роджър на клея в Монте Карло, но за него "постоянство" винаги е била непознатата дума. При всички случаи обаче, той ще е опасен съперник, ако стигне до следващия кръг, пише tenniskafe.com.

препоръчано

Федерер изигра класически първи сет, в който имаше само един брекпойнт, който швейцарецът превърна в пробив. При 2-2 Маестрото стигна до 30-40 и изигра следващата точка изцяло на форхенд, като с третия пореден предизвика грешка на тенисиста от Босна и Херцеговина. Нататък Роджър печелеше рутинно подаванията си до крайното 6-4.

Джумур видимо не издържаше на ритъма на разиграванията, който му предлагаше 10 години по-възрастният му съперник и във втория сет увеличи броя на непредизвиканите грешки. Федерер, разбира се, нямаше как да пропусне подобен шанс да поеме тотален контрол над мача и проби два пъти за аванс от 5-1. На свой сервис Роджър изигра две необмислени къси и съперникът му намали за 3-5, но още в следващия гейм брилянтен бекхенд пасинг шот маркира рибрейка и края на втория сет при 6-3.

Федерер проколно прати и третия сет на сметката си с 6-2. Първо си подсигури брейк за 3-1 с форхенд уинър по правата, а нова непредизикана грешка на Джумур приключи спора след едва 92 минути на корта.

В друг мач от трети кръг, Теймураз Габашвили пречупи с 6-4 6-4 6-4 Лукаш Росол и ще е следващият съперник на Кей Нишикори, който продължи напред без игра заради отказване на Бенямин Бекер. В отложен двубой от вчера, Ришар Гаске сложи бърз край на драмата, която двамата с Карлос Берлок оставиха недовършена при 2-2 сета заради тъмнината на корта. Днес французинът даде само гейм на съперника си и за 31 минути фиксира крайното 3-6 6-3 6-1 4-6 6-1 в срещата от II кръг на турнира след общо 3 часа и половина игрово време. Следващият му съперник се казва Кевин Андерсън.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 128
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК