Фенербахче и Галатасарай не успяха да се победят в голямото дерби на Турция

3587
на 25.10.2015

ПИК с нов канал в Телеграм

Фенербахче и Галатасарай не успяха да се победят в дербито на 9-ия кръг на турския шампионат. Двата тима завършиха 1:1 в срещата, която се проведе на „Шюкру Сарачоглу".

Феновете се постараха за атмосферата по трибуните преди двубоя, като домакините направиха наистина впечатляваща хореография.

Фенерите пропиляха много добри възможности за попадение преди почивката, а гостите наложиха своя натиск в заключителните 20 минути, благодарение на което стигнаха и до равенството.

След като изпуснаха няколко добри възможности, дойде 37-ата минута. След мощен удар в посока вратата на Галата, вратарят изби, но притеклият се Диего реализира за 1:0.

Едва в 84-ата минута Олкан Адин изравни за 1:1 след прекрасно центриране в наказателното поле на Снайдер.

Любопитното е, че Галатасарай реализира първи гол в първенството на стадиона на Фенербахче от 12 май 2013 година.

След равенството Галатасарай и Фенербахче имат по 18 точки, като двата тима са съответно на второ и трето място. Лидер в Турция, но и с мач по-малко е Бешикташ, който има 19 пункта.