ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Бившият главен прокурор Никола Филчев засега няма да бъде разследван за заканата, която отправи на един от старите телефони на Богомил Бонев. Това съобщиха пред ПИК наши източници от Съдебната палата.
На гласовото съобщение на GSM, който в миналото се ползвал от Бонев, ясно се чува следното: „Ало, Филчев е. Напоследък чувам някои твои изказвания, които никак не ми харесват. Ще ти дам един съвет – ако искаш да си жив и здрав и да живееш по-спокойно, не се ебавай със мене, защото знаеш какъв го вадя!“. Записът е направен на 23 май в 17.58 ч.
Пред ПИК Филчев отрече да е отправял заплахи към Бонев, когото нарече "напълно изперкал".
Самият Бонев заяви пред медията ни, че прокуратурата трябва да прецени какво да прави със записа, който се намира в публичното пространство.
"Към този момент по случая няма образувано досъдебно производство", коментираха пред ПИК магистрати.


