ФИНАЛ! Юве и Реал си вкараха по гол до почивката, пазят се

СПОРТЪТ ДНЕС

5249
на 03.06.2017

Отборите на Ювентус и Реал Мадрид се оттеглиха на почивка при резултат 1:1 във финала на Шампионската лига в Кардиф. Кристиано Роналдо бе точен в 20-ата минута. Марио Манджукич изравни в 27-ата минута.

Юве започна по-силно, като Гонсало Игуаин с глава във втората минута стреля в ръцете на Навас. При следващата атака аржентинецът подпали ръцете на стража с мощен удар от 22 метра. Отново Навас трябваше да спасява в 7-ата минута, когато Пянич стреля остро от границата на наказателното поле, съобщава спортал.

В следващите минути играта се изравни, а при първата си добра атака Реал поведе. Това се случи в 20-ата минута, когато Дибала навързва двама защитници, Дани Алвеш се подхлъзна и му попречи, а от това се възползваха испанците, които направиха светкавична контраатака.

Топката стигна до Роналдо, който изведе връхлитащия на скорост отдясно Карвахал. Последният върна топката към португалеца, а той без да се бави стреля, топката се отклони в Бонучи и спря в мрежата на Буфон.

Тимът от Италия не се стресна, като започна веднага да търси равенството, което дойде в 27-ата минута. Бонучи изведе с дълъг пас Алекс Сандро, който центрира от въздуха, Игуаин спря топката на гърди и подаде на Манджукич. Хърватинът пък изравни с красиво изпълнение. Той опита акробатичен удар, който прехвърли Навас, като вкарва във втори финал в Шампионската лига, след като бе сторил през 2013 година.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)