Финална битка между Джокович и Федерер в Лондон

3865
на 22.11.2015

Нов ден, нов финал с участието на Роджър Федерер и Новак Джокович. Този път двамата тенис титани ще спорят за трофея на Финалния турнир на ATP. Двубоят в Лондон започва в 20,00 часа българско време.

Световният №1 Джокович, който е шампион в състезанието в последните 3 сезона и има общо 4 титли в турнира, загуби с 5:7, 2:6 от шесткратния победител в тази надпревара Федерер в груповата фаза. Ноле обаче демонстрира чудесна форма при победата си с 6:3, 6:3 срещу испанеца Рафаел Надал на полуфиналите. Роджър също не загуби сет в полуфиналния си сблъсък със своя приятел и сънародник от Швейцария Стан Вавринка - 7:5, 6:3.

Джокович и Федерер вече се срещнаха на финал в Лондон тази година - през юли на "Уимбълдън". Тогава триумфира сърбинът. Джокович срази 34-годишния швейцарец и на финала на US Open за 10-ата си титла от "Големия шлем", а двамата премериха силите си в още четири финала през 2015 година. В Дубай и в Синсинати надделя Федерер, но 28-годишният Джокович победи носителя на рекордните 17 титли от "Големия шлем" в Индиън Уелс и Рим.