BG EN

Фицо: Миграционната криза ще усили влиянието си през тази година

ЕС

Фицо: Миграционната криза ще усили влиянието си през тази година

2822
на 19.01.2016
Фицо: Миграционната криза ще усили влиянието си през тази година
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Миграционната криза през тази година ще окаже по-голямо въздействие, отколкото през 2015 г. Държавите членки по-рано приветстваха бежанците, поставяйки под заплаха шенгенските принципи”, заяви в Братислава словашкият премиер Роберт Фицо.

препоръчано

„За всички държави от ЕС изминалата година премина изцяло под влиянието на кризата с миграцията. Проблемът обаче се усилва”, предупреди той. Според него проблемът е взаимен и той води до обществено-политически процеси в ЕС и реакции под засилващия се натиск на бежанци от Близкия изток и Северна Африка. „Греши този, който си мисли, че това не го засяга и че взиманите от останалите страни решения не са пряко свързани със Словакия”, заяви Фицо.

„Тези, които приветстваха бежанците, сега излизат срещу Шенген. Спомнете си как отвориха обятията си за бежанците в Швеция, в Германия и Австрия. Днес тези страни приемат строги мерки и въвеждат различни гранични проверки”, каза словашкият премиер. Роберт Фицо припомни, че представителите на тези държави по-рано категорично отхвърляха възстановяването на граничния режим по границите на шенгенското пространство. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО) Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК