BG EN

"Фолксваген" е заплашен от глоба от 18 млрд. долара

ЧАС ПИК

"Фолксваген" е заплашен от глоба от 18 млрд. долара

14154
на 18.09.2015
 Фолксваген е заплашен от глоба от 18 млрд. долара
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Германският автомобилен концерн "Фолксваген" е заплашен от глоба от 18 млрд. долара във връзка с обвинение в разработка на вреден софтуер за автомобили с дизелови двигатели. По-рано американските власти задължиха автомобилния производител да изтегли от САЩ 482 000 коли заради софтуер, който помага да бъдат заобиколени националните екологични стандарти, съобщава "Ройтерс".

препоръчано

В автомобилите е било монтирано устройство, което ограничава работата на пречистващите системи на колите, като ги кара да работят на пълна мощност само по време на съответната проверка. За всяко транспортно средство, което е снабдено с тази програма, компанията може да се наложи да заплати по 37 500 долара. "Фолксваген" заяви, че сътрудничи на разследващите, без да прави повече коментари. /ТАСС 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО)
ново
Днес: 20
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК