BG EN

Франция е нащрек, очакват се масови протести с насилие днес

Европа

Франция е нащрек, очакват се масови протести с насилие днес

5444
на 08.12.2018
Франция е нащрек, очакват се масови протести с насилие днес
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Франция се готви за поредна събота на масови протести и насилие днес срещу икономическата и социалната политика на президента Еманюел Макрон, съобщи БНР. През седмицата правителството му обяви серия отстъпки и намерения за облекчаващи социални мерки, но въпреки това протестиращите от движението на „жълтите жилетки“ не се отказват от демонстрациите си за по-висока покупателна способност.

препоръчано

Министърът на вътрешните работи Кристоф Кастанер обяви, че 89 хиляди полицаи ще охраняват обществения ред утре в цяла Франция. 8000 ще бъдат разположени в Париж, като за първи път от 13 години в столицата ще може да бъде използвана специализирана бронирана техника.

 „Ще дадем най-твърд отпор, защото знаем, че поддръжниците на движението „жълти жилетки“ осъждат насилието също като нас“, каза министър Кастанер. „През последните седмици се пръкна чудовище, чиито създатели вече не могат да контролират“, добави той.

Той изрично каза, че се обръща към „размирниците от редиците на „жълтите жилетки“, които подстрекават към насилие, към професионалните подстрекатели и престъпници, които са се прикрепили към това движение“.

Затворени за посетители ще останат в събота популярните парижки музеи, Айфеловата кула, операта. Отложен е мачът на "Пари Сен Жермен" от футболната Лига 1 на Франция.

Префектурата на Париж призова магазините и ресторантите по централния булевард „Шан-з-Елизе“ да не отварят, тъй като властите очакват насилие да съпроводи демонстрациите.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Диана Дамянова: За Кирил Лена е по-важна от партията и затова подаде оставка. Асен ще се отърве от нея, като я прати в... (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Диана Дамянова: За Кирил Лена е по-важна от партията и затова подаде оставка. Асен ще се отърве от нея, като я прати в... (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК