ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Франция отменя забраната за мъжете, които правят секс с мъже, да стават кръводарители, обяви френският министър на здравеопазването, предаде CNN, цитирана от Фокус.
„Даването на кръв е акт на щедрост, на гражданство, което не може да бъде обусловено от сексуалната ориентация. При спазване на пълна безопасност на пациентите, днес приключва табуто и дискриминацията“, каза министърът Марисол Турен.
Промяната ще бъде въведена постепенно, след продължителна работа на здравните власти, асоциациите на пациенти, лесбийките, гейовете, бисексуалните, транссексуалните и донорите.
До пролетта на 2016 година, хомосексуалните мъже във Франция ще могат да даряват кръв, ако те не са правили секс с друг мъж в продължение на 12 месеца.


