Франция победи Албания с два гола в края и е на осминафиналите на Евро 2016

ЧАС ПИК

6081
на 16.06.2016

Антоан Гризман се превърна в герой за Франция, след като вкара първия гол, с който поведе Франция към победа над Албания и тимът се класира на осминафиналите на Европейското първенство по футбол. «Петлите», които доминираха през целия мач, не успяха да отбележат гол до 89-та минута и всичко вървеше към нулево равенство с Албания. В 89-та минута обаче Марсилия избухна, след като Антоан Гризман вкара гол и направи 1:0 за Франция. В добавеното време се разписа и Димитри Пайе, който направи 2:0 в полза на домакините.

Героичният тим на Албания се представи много достойно пред именития си съперник, но въпреки добрата си защита не успя да удържи на натиска на «петлите». Двубоят започна доста постно, като до 35-та минута, на практика нямаше нито един точен удар към вратата. Все пак, домакините бяха доста по-агресивния и настъпателен тим, но въпреки това до почивката не се случи нищо интересно. Дидие Дешан започна второто полувреме със смяна, като Пол Погба влезе на мястото на Антони Марсиал. Това явно даде резултат, защото Франция стана много по-настъпателно и организира няколко бързи много опасни атаки. В 51-та минута обаче Мемушай беше «на косъм» да открие резултата, но съдбата помогна на петлите и топкта се удари в гредата.

Домакините показаха съвършено друго лице през втората част и обстрела на вратата на Бериша беше безспирен, но топката така и не влизаше в мрежата на албанците. Минута преди края обаче Антоан Гризман хвърли в екстаз трибуните, след като отбеляза победния гол за Франция. С успеха си «петлите» са първия тим, който се класира напред, след като има шест точки от два мача. В последния кръг Франция играе с Швейцария, а Албания се изправя срещу Румъния.