BG EN

Френски министър си призна за "неуместно" поведение спрямо журналистка

Европа

Френски министър си призна за "неуместно" поведение спрямо журналистка

5823
на 11.05.2016
Френски министър си призна за неуместно поведение спрямо журналистка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Френският министър на финансите Мишел Сапен призна, че се е отнесъл „неуместно” към журналистка след като на два пъти беше отричал случването на визирания инцидент.

препоръчано

Сапен призна, че е „направил коментар” докато бил сложил ръката си на гърба на журналистката по време на конференция в началото на миналата година. В изявление пред АФП министърът казва, че по време на срещата на високо равнище в Давос, в присъствието на 20 души, е направил изказване за облеклото на журналистка, докато ръката му е била поставена на гърба на жената.

Министърът подчертава, че тогава не е вложил сексистки или агресивни намерения, но фактът, че с поведението си е шокирал жената показва, че думите и действията му са били неуместни и много съжалява за стореното. Министърът допълва, че веднага след случката се е извинил на журналистката, която гневно настояла да изяснят нещата.

За конфузния инцидент съобщиха две други френски журналистки, които издадоха през април книга за коридорите на властта.

Авторките описват как неназована журналистка се навежда през маса, за да вземе химикалка, блузата се повдига на кръста й, а министърът възкликва „Я, какво ми показвате!” и звучно дръпва ластичния ръб на бельото й.

Тази случай е включен и в миналогодишната петиция на десетки френски журналистки, публикувана във в. „Либерасион”, под надслов „Махнете си лапите от мен!”.

Инициативата осъждаше сексизма на мъжете-политици Признанието на финансовия министър става непосредствено след като в понеделник осем жени обвиниха заместник-председателя на парламента Денис Бопен, че ги е тормозил сексуално години наред.

Министър-председателят Манюел Валс разпореди разследване на случая Бопен и заяви пред френска радиостанция: „Когато една жена каже „не”, това значи „не”!”. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 94
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК