BG EN

Футболен съдия надяна расото

Футбол

Футболен съдия надяна расото

13259
на 02.10.2018
Футболен съдия надяна расото
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Футболният рефер Радостин Стоянчов, който свири мачове в регионалната футболна група в Кюстендил, отскоро вече е ръкоположен за свещеник в храма “Свети Мина” в областния град, казаха посещаващи черквата миряни.

препоръчано

От няколко години младият мъж съчетавал изявите на футболен арбитър със свещенослуженето, но като иподякон в същия храм.

На 15 август - Голяма Богородица, вече е ръкоположен за свещенослужител по канона. Засега повече го включват в съслужие. Така беше и на молебена, отслужен този уикенд при паметника на Булаирци в центъра на Кюстендил за почитане паметта на загиналите в Първата Световна война. 

"Сигурно ще му дадат и отделна енория", коментират разпалено миряни.

Мъже от разнообразни граждански професии са вече утвърдени свещенослужители в Кюстендилско, пише "Струма.бг". Сред тях са бивши полицаи и военни, финансисти и счетоводители. Сегашният архиерейски наместник на Кюстендил отец Генади Генадиев пък е бил в оркестъра на бившия ансамбъл “Струма” в Кюстендил и свирел на тамбура.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА) ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 58
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК