BG EN

Хайко Маас от Скопие: Ако търсите германски министър, елате в Македония

Балкани

Хайко Маас от Скопие: Ако търсите германски министър, елате в Македония

11920
на 18.09.2018
Хайко Маас от Скопие: Ако търсите германски министър, елате в Македония
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министърът на външните работи на ФРГ Хайко Маас (ГСДП), който е на посещение в Скопие, коментира шеговито честите посещения на политици на Берлин в югозападната ни съседка. „Ако търсите някой германски министър, елате в Македония“, цитира думите му скопската „ТВ 21“, цитиран от "Фокус". След историческото посещение на германския канцлер Ангела Меркел в началото на септември, във вторник в Македония е първият дипломат на Берлин, а в сряда се очаква пристигането на министъра на отбраната на ФРГ Урсула фон дер Лайен. 
Според Маас зачестилите визити на политици от Берлин потвърждават силната подкрепа на Германия за интеграцията на Македония в ЕС, но и тази на региона като цяло. Той подчерта, че ако Македония продължи да работи със същия ангажимент по въпроса за името, членството в Общността ще се случи бързо. 

препоръчано

На свой ред македонският външен министър Никола Димитров заяви, че официален Берлин се стреми към решимостта на Македония да придвижва напред процеса на реформи. Той отбеляза, че за Македония и правителството в Скопие, европеизирането на страната е по-важно от самото членство на ЕС.

От Македония германският външен министър ще отпътува за Гърция, където ще се срещне с лидерите на правителството в Атина. Маас ще отправи същото послание към Гърция, каквото предаде и на македонците – че имат историческа възможност да разрешат дългогодишния спор за името. 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (НА ЖИВО) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (НА ЖИВО)
ново
Днес: 66
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК