BG EN

Хакери пробиха системата на Министерството на финансите на САЩ

Америка

Хакери пробиха системата на Министерството на финансите на САЩ

6678
на 14.12.2020
Хакери пробиха системата на Министерството на финансите на САЩ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Хакери, зад които стои правителство на чужда страна, са откраднали информация от Министерството на финансите на САЩ и от американска агенция, отговаряща за политиката в сферата на интернет и телекомуникациите, съобщи Ройтерс, като се позовава на осведомени източници, предаде БТА.

препоръчано

"Правителството на САЩ е наясно с тези информации и предприемаме всички необходими стъпки, за да открием и решим всякакви възможни проблеми", каза говорителят на Съвета за национална сигурност Джон Юлиът.

Има опасения сред разузнавателната общност в САЩ, че хакерите може да са използвали сходни инструменти, за да пробият защитата на други правителствени агенции, казаха трима осведомени по темата източници.

Хакерската атака е била толкова сериозна, че заради нея Съветът за национална сигурност е провел вчера среща в Белия дом, каза един от източниците.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК