BG EN

Харалан Александров разби червените: БСП сега откриват какъв кеф е, че са опозиция! Възбудени са и ще има и частушки, и казачоци

Животът днес

Харалан Александров разби червените: БСП сега откриват какъв кеф е, че са опозиция! Възбудени са и ще има и частушки, и казачоци

49792
на 15.11.2017
Харалан Александров разби червените: БСП сега откриват какъв кеф е, че са опозиция! Възбудени са и ще има и частушки, и казачоци
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

БСП изпитва една несдържана радост от момента, в който тя намери мястото си в опозицията. Те сега откриват какъв кеф е това и се вижда колко са възбудени от факта, че са опозиция. Ще има и частушки, и казачоци. Това заяви пред БНТ социалният антрополог Харалан Александров. 

препоръчано

"Българското председателство ще бъде белязано от нарастващата степен на тревожност и сигурност и скандалите ще ни изложат. Но може и да е за хубаво", прогнозира той. 

Според него БСП се учи в движение като опозиция - "има изстрели наслука, има и рикошети". "Ако нищо обаче не правят, те ще бъдат маргинализирани и безсмислени", заяви Александров. 

Той отбеляза още, че несправедливото неравенство е голямото проклятие на прехода. "Това е масивна травма и опитът да бъде разбрана приватизацията има огромен риск да доведе до влошаване на "заболяването".

"Когато бъде обвинено управлението - с основание или без, нормално е да има ответна реакция. Когато се скарат две страни, или има двустранен диалог, или симетрична ескалация - единият ербап и другият ербап. И работата тръгва към селска кавга и нищо добро не вещае за нашите европейски бъднини", коментира анализаторът и  допълни: "Въпросът е защо се разпределя вината и лошотията, а не намерим полезни теми, по които да се "скараме". 

"Битката за преразпределяне на вина и провал не вещае нищо добро. Крайно време е основните политически играчи - ГЕРБ и БСП да се ориентират малко повече към бъдещето и да се напънат да ни обяснят накъде вървим и какво правим. Разрушителните и реваншистки тенденции не са добър градивен материал за бъдещето", отбеляза Харалан Александров.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 90
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК