ГОРЕЩО
САГАТА СЕ РАЗГАРЯ! Съюзът на съдиите с подъл ход в услуга на ППДБ, докато КС образува дело за отмяна на поправката „Анти Сарафов“
Николай Попов позна: Експертът по делото “Сияна” Станимир Карапетков позорно избяга от съда
ГОРЕЩА ТЕМА! БСП с твърда позиция за Изборния кодекс - настоява за отлагателен период за сканиращите машини (ВИДЕО)
КРУПЕН ОБИР! Голяма сума изчезна мистериозно от апартамент на бизнесмен в Банско
ЖЕСТОК ЕКШЪН! Руди Гела скъса шортите на ИвИлин: Ти си пълен тъпак и смешник! За пръв и последен път си в парламента (ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
С 1187 души се е стопило населението на Хасково само за година и в края на 2019 г. в града живеят 69 219 души, показват данните на националната статистика.
препоръчано
В цялата Област Хасково живеят 225 317 души, като намалението е с 2824. В Община Хасково живеят 85 460 души, а в Димитровград 46 284. В най-малката община Маджарово населението е 2051 души.
Маджарово, Стамболово, Минерални бани и Симеоновград са общините в областта с положителен механичен прираст. Това означава, че заселилите се там са повече от изселилите се. Всички останали общини са с отрицателен механичен прираст, предава "Хасковска Марица".
свързани новини
Пробното преброяване на населението остава, попълваме анкетните карти онлайн
17453
на 10.04.2020
СКОРО И ШЕРПИ: Непалци чистят боклука в скъпия софийски район "Изток"
12425
преди 1 часа
Прощаваме се с актьора Иван Несторов
12689
преди 3 часа


