BG EN

Хасковски парк се превърна в бунище, издирват концесионера

Региони

Хасковски парк се превърна в бунище, издирват концесионера

4221
на 06.04.2016
Хасковски парк се превърна в бунище, издирват концесионера
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Паркът до училище “Св. Иван Рилски” в Хасково е занемарен и се е превърнал истинско бунище, сигнализираха читатели на Haskovo.net. Репортерска проверка на място показа, че сигналът е достоверен и положението там наистина е плачевно. Опаковки от закуски, пластмасови чашки и бутилки, всякакви хартийки и други боклуци се търкалят по земята. Там има и детска площадка, а пясъчникът също е превърнат в сметище.

препоръчано

Паркът бе отдаден на концесия през 2012 година. Заведението работело на пълни обороти, но по някое време в началото на зимата хлопнало врати и повече не отворило. На него обаче още виси табелка “Търсим сервитьори”. Възможно е заведението да е затворило само през зимата, предположиха майки, насядали по пейките в парка.

От общината заявиха, че е създадена нарочна комисия, която вече е започнапа проверки във всички паркове в града, които са дадени на концесия. Ще се проверява дали се спазват условията на договорите, дали се поддържат зелените площи детските площадки, както и дали построените в парковете заведения отговарят на разрешеното от общината.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Шефът на КЗП оповести с какви нарушения се сблъскват в магазините и попадат ли под ударите им и големите търговски вериги (ВИДЕО) ПИК TV! Шефът на КЗП оповести с какви нарушения се сблъскват в магазините и попадат ли под ударите им и големите търговски вериги (ВИДЕО)
ново
Днес: 126
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК