BG EN

ХВАНА СЕ ЗА ГЛАВАТА! Проф. Михаил Константинов: За първи път виждам протест, който не знае какво иска. Ако има избори, неизвестният е само Радев

Епицентър

ХВАНА СЕ ЗА ГЛАВАТА! Проф. Михаил Константинов: За първи път виждам протест, който не знае какво иска. Ако има избори, неизвестният е само Радев

62123
преди 8 часа
ХВАНА СЕ ЗА ГЛАВАТА! Проф. Михаил Константинов: За първи път виждам протест, който не знае какво иска. Ако има избори, неизвестният е само Радев
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Нека да има протести, това е задължително в една демокрация. Но за първи път през последните години виждам протест, който не разбирам какво точно иска. Ако има избори, неизвестният е само Радев. Това каза проф. Михаил Константинов,  директор на направление „Електорални анализи и прогнози” в „Галъп интернешънъл”, пред Нова нюз.

препоръчано

“Ако в една държава няма силна опозиция, властта се олива и държавата става слаба. Нека да има протести, това е задължително в една демокрация. Но за първи път през последните години виждам протест, който не разбирам какво точно иска. На предишния протест очевидно имаше две противоположни по своите настроения групи. Така че единственото, което би могло да ги обедини, е да искат падане на правителството и евентуално нови избори. Но това не виждам как може да бъде полезно за България в този момент”, коментира проф. Константинов.

Според него вече се вижда, че една от двете страни ограничи своите искания. “Тя каза, че иска промяна на бюджета и такава промяна ще има. Чисто технически има значение дали ще бъде изтеглен бюджетът от парламента и внесен отново, или ще бъде коригиран. Защото едната процедура е много по-бавна. Но държавата няма да пропадне от това. Работи се с познатия бюджет, дели се на 12. И друг път сме го играли това”, обясни експертът.

По думите му, ако в момента има предсрочни избори, категорично резултатът ще бъде много подобен на това, което виждаме в момента. “С една голяма неизвестна - влиза или не влиза президентският проект”, смята той.

Проф. Константинов допълни, че не смята, че ако утре правителството падне, това ще е полезно. “Тогава бихме имали избори на 2 февруари. Ако в момента влезе в сила служебен кабинет и спре процедурата по влизане в еврото - това не ни го пожелавам”, обясни той.

“Необходимо е да има протести, но не разбирам идеята им в момента. Когато има две противоположни цели - обща цел нямаме”, смята експертът.

Ако сега падне правителството, на 2 февруари ще отидем да гласуваме. Какво ще се случи дотогава? Ще сме влезли безвъзвратно в еврозоната. Така че на всички, които си мислят, че ако правителството падне, ще се отложи приемането на еврото - не, това няма да стане така. Така че какво искаме всъщност, коментира Константинов с тежко недоумение.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го топ хороскопа на Алена за 4 декември - Лъвовете се радват на успехи, Девите постигат целите си с лекота САМО В ПИК: Ето го топ хороскопа на Алена за 4 декември - Лъвовете се радват на успехи, Девите постигат целите си с лекота
ПИК TV x
Калоян Методиев със СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ пред ПИК TV: Правят политически проект на Радев - въпросът на въпросите е бил ли е президентът член на пловдивската масонска ложа Слънце ориент (ВИДЕО) Калоян Методиев със СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ пред ПИК TV: Правят политически проект на Радев - въпросът на въпросите е бил ли е президентът член на пловдивската масонска ложа "Слънце ориент" (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК