BG EN

Хиляди излязоха на протести срещу хранилище за радиоактивни отпадъци в Чехия

СВЕТЪТ ДНЕС

Хиляди излязоха на протести срещу хранилище за радиоактивни отпадъци в Чехия

2953
на 18.04.2015
Хиляди излязоха на протести срещу хранилище за радиоактивни отпадъци в Чехия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няколко хиляди души излязоха в събота в седем общини в Чехия на протест срещу идеята за създаване в едно от тези места на постоянно хранилище за радиоактивни отпадъци.

препоръчано

Навсякъде в окръг Клатови в Южна Бохемия, в подкрепа на протестиращите, в събота биха камбаните на църквите. В района на град Будишов, в централната част на републиката, на мястото на предполагаемото бъдещо хранилище за радиоактивни отпадъци около 500 местни жители създадоха жива верига във формата на "не".

В други градове и села хората извършиха символични траурни церемонии на местата, едно от които може да стане такова хранилище. В Чехия има две атомни електроцентрали – "Темелин" в Южна Бохемия и "Дуковани" в югоизточната част на страната. И двете разполагат с временни хранилища за радиоактивни отпадъци.

свързани новини

Сега се търсят подходящо място за изграждане на подземен комплекс за постоянно съхранение на радиоактивни отпадъци от двете атомни електроцентрали.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО)
ново
Днес: 93
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК