BG EN

Хиляди на бунт срещу бедността и ниските заплати в Албания

Балкани

Хиляди на бунт срещу бедността и ниските заплати в Албания

10295
на 13.11.2022
Хиляди на бунт срещу бедността и ниските заплати в Албания
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сблъсъци в албанската столица Тирана по време на антиправителствени протести пред офиса на премиера Еди Рама. В същото време албански имигранти в Обединеното кралство излязоха по улиците на Лондон с призиви за отстраняването на британския министър на вътрешните работи.

препоръчано

Десетки хиляди протестираха в Тирана срещу корупцията и нарастващата бедност, която кара много хора да напуснат страната. Демонстрацията започна мирно, но след това протестиращите пробиха полицейския кордон около правителствената сграда и я заляха с червена боя. Последваха и арести, предава "България он еър“.

"Протестирам, защото народът е в голяма криза, заплатите са много ниски. Няма никаква икономика. В Албания не останаха млади хора, има само стари. Всички с образование заминаха в чужбина", каза протестираща.

Бившият премиер и президент на Албания Сали Бериша също се изправи пред протестиращите и се обяви за свободни избори. Миналата година той получи забрана за влизане в Съединените щати заради обвинения в корупция, които отрича.

"Заклеваме се да направим всякакви саможертви в името на свободни избори в Албания. Еди Рама, не забравяй албанските традиции за свобода", коментира Бериша.

В същото време хиляди албански имигранти в Обединеното кралство излязоха по улиците на Лондон с призив за отстраняване на министъра на вътрешните работи Суела Брейвърман. Недоволството е породено от изказване на Брейвърман, че южната част на Обединеното кралство е изправена пред "нашествие" от чуждестранни мигранти, като същевременно обвини албанците в нарушаване на законите на страната.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 29
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК