BG EN

Холандец върна на Израел медал заради смъртта на свои роднини в Газа

СВЕТЪТ ДНЕС

Холандец върна на Израел медал заради смъртта на свои роднини в Газа

4196
на 16.08.2014
Холандец върна на Израел медал заради смъртта на свои роднини в Газа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ханк Заноли - холандец, награден с израелския медал „Праведник на мира” заради това, че е спасил еврейско момче по време на Втората световна война - оповести решението си да се откаже от наградата, предаде BBC. 

препоръчано

По думите на 91-годишния холандец, той е взел решението си след смъртта на шестима негови роднини при въздушен удар на въоръжените сили на Израел по Ивицата Газа. „Да задържа наградата, дадена ми от Израелската държава, при тези обстоятелства би било оскърбление за моето семейство, което загуби в Газа шестима свои членове”, заявява Заноли. 

Неговата племенница – холандски дипломат - е омъжена за икономиста Исмаил Зияд с палестински произход, чиято майка, трима братя, 9-годишна племенница и нейната майка са загинали при въздушен удар на ВВС на Израел. След тези събития Заноли е върнал в израелското посолство в Хага медала заедно с писмо, в което той разяснява мотивите за постъпката си.

В писмото той изтъква, че не може да се гордее с награда, получена от държава, виновна за смъртта на негови близки. 
Посолството на Израел отказва да коментира. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Промените в Изборния кодекс пак вдигат напрежението в Народното събрание (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Промените в Изборния кодекс пак вдигат напрежението в Народното събрание (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 32
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК