ГОРЕЩО
Радев трябва да бъде спрян
ДПС-Ново начало на митинг в защита на стабилността в държавата
Радомир Чолаков: Не произвеждаме достатъчно храна
РАДЕВ АКТИВИРА ДЕЖУРНОТО СИ ПРОКСИ: Имало ли е разследване за корупция срещу Демерджиев, унищожено при назначението му в служебния кабинет?
Даниел Митов: Два влекача са в готовност да изтеглят танкера, блокиран край Ахтопол - не е опасен
Африка
Християни напускат египетската провинция Северен Синай заради "Ислямска държава"
11718
на 25.02.2017
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Християни напускат египетската провинция Северен Синай, след като в петък групировката „Ислямска държава“ извърши седмото поредно убийство на член на местната християнската общност в рамките на няколко седмици, предава Reuters,цитиран от "Фокус".
По информация на репортер от агенцията 25 семейства са се събрали, заедно с покъщнината си в евангелистката църква на град Исмаилия. От църквата са съобщили, че 100 от близо 160-те християнски семейства в провинцията са решили да бягат. Над 200 студенти, учещи в главния град на провинцията – Ариш, също са напуснали.
препоръчано


