BG EN

Художничка с изложба за силикона

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Художничка с изложба за силикона

5013
на 10.08.2013
Художничка с изложба за силикона
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Йоана Дойчева представя в изложба красотата в жената без силикон чрез изкуството. 23-годишната Йоана е куратор на авторски проект, който изследва мотивите на нежната половина на света да правят интервенции върху тялото си. Във фотографии, живопис и дизайнерски творби българката доказва, че красотата всъщност е вътрешният баланс и хармония, които човек притежава. Целта на младата авторка е да покаже, че красотата не трябва да бъде определяна като чисто физическо качество. 

Стартира със срещи с реални момичета на нейната възраст, които са претърпели пластични операции. Разпитва ги и открива, че причината у всички е една и съща - властта на желанието за популярност, провокативност и мъжко внимание. Другата страна на проекта са жените без пластични операции. Изненадата е, че пред нея те споделят, че пластична интервенция ще ги направи по-успешни и реализирани. Според Йоана масово жените сами се обективират, превръщайки се в ходещи обекти на пластичната хирургия, което подчертава в дълбочина факта, че това е форма на потиснатост и ниско самочувствие.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 12
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК