Хърватия е на финал в Лигата на нациите след екшън срещу Нидерландия

Топ новина

5882
на 15.06.2023

Бронзовият медалист от последното световно първенство Хърватия победи Нидерландия с 4:2 след продължения в първия полуфинал в Лигата на нациите и ще играе в мача за трофея срещу Италия или Испания.

На стадион “Де Кайп“ в Ротердам “лалетата“, които са домакини на турнира, поведоха с гол на Дониел Мален в 34-ата минута след асистенция на Матс Виефер. Андрей Крамарич изравни в 55-ата минута от дузпа, а Марио Пашалич направи обрата за хърватите, вкарвайки попадение за 2:1 в 72-ата минута.

Един от най-лудите моменти на мача дойде в последните секунди на редовното време след щурм на Нидерландия. Ноа Ланг вкара гол в 6-ата минута на продължението и стана ясно, че ще играят поне още 30 минути.

В 98-ата минута геният на Лука Модрич се прояви и след пас към Бруно Петкович и негов гол хърватите стигнаха до безценния трети гол за 3:2. Брилянтният Модрич сам се разписа в 116-ата минута и оформи крайния резултат, разказва "Труд“.

Така възпитаниците на Роналд Куман ще играят за 3-ото място в турнира, а тези на Златко Далич - в мача за трофея срещу победителя от другия полуфинал между Италия и Испания.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 13 май - възможност за успешна изява за Близнаците, запознанство ще промени из основи живота на Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 13 май - възможност за успешна изява за Близнаците, запознанство ще промени из основи живота на Стрелците
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов скочи на ПП от Перник: Само да смеят да пускат колажи срещу мене, излизам и започвам да разказвам за тях и то с карикатури, които лично съм видял (ОБНОВЕНА/ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Борисов скочи на ПП от Перник: Само да смеят да пускат колажи срещу мене, излизам и започвам да разказвам за тях и то с карикатури, които лично съм видял (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)