Хърватия нокаутира Гърция в Загреб, на крачка е от Мондиал 2018

5449
на 09.11.2017

Отборът на Хърватия е на крачка от класиране на световното първенство в Русия след убедителен успех с 4:1 над Гърция в първото издание на балканското дерби от баражите за Мондиала.

Резултатът пред 30 000 зрители на "Максимир" в Загреб откри капитанът Лука Модрич в 13-ата минута от дузпа. В 19-ата минута Никола Калинич удвои аванса на домакините. В 29-ата минута Сократис Папастатопулос намали с удар с глава след ъглов удар. Иван Перишич в 34-ата отново върна аванса на хърватите от два гола. Грешка в отбраната на Гърция доведе до четвърти гол в началото на втората част, когато се разписа Андрей Крамарич.

Хърватия беше фаворит в своята група и водеше до предпоследния кръг, когато наивно изпусна победата срещу Финландия, предава Спортал. “Шахматистите” дори можеха да се разминат и с баражите, но спечелиха прекия двубой с Украйна. С контузии са Милан Бадел, Матео Ковачич, Марко Пяца и Дуйе Чоп. Марио Манджукич до последно беше под въпрос, но отпадна от сметките, като беше запазен за гостуването в Пирея.

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете