Цацаров: Не чета помията, която изливат по мен от „Капитал”! Екстрадицията на Цветан Василев се бави необосновано дълго (обновена)
Театърът е много ясен, коментира обвинител номер едно
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Вече не чета помията, която изливат по мен от „Капитал”, нека не отделяме повече време на Прокопиев от това на Радан Кънев. Това призова главният прокурор Сотир Цацаров в интервю за Нова телевизия.
"Аз не мога да мълча, докато ми хвърлят кофа с помия. Цялата политика на ДСБ е насочена срещу българската прокуратура.”, заяви още Цацаров. По думите му той не е поставен, за да мълчи. "Аз не съм главен прокурор, за да виждат моите колеги един безмълвен съгласител". Той цитира и Филчев, и посочи, че той има в библиотеката си две негови книги.
Що се отнася до избягалия банкер Цветан Василев, Цацаров използва информация от сръбския прокурор.
„Екстрадицията на Цветан Василев се бави необосновано дълго", заяви той. Сотир Цацаров съобщи още, че прокурорът, който разследваше кмета на Галиче Ценко Чоков, е оттеглен, след като публично известни станаха връзките между синовете на двамата.
По отношение на оставката на Христо Иванов, той посочи, че няма впечатление, че той си е тръгнал с облекчение. „При него имаше остра голяма разлика в поведението, дори ако щете в използваните думи, в зависимост от мястото където се намира”, посочи Цацаров и уточни, че когато хората излязат на парламентарната трибуна, нещата са различни.
Той заяви още, че силата не е в прокуратурата, а силата е в съда. „Максимумът, който може да бъде направен от главния прокурор и от младшия прокурор е задържане до 72 часа, но подлежи на съдебен контрол", изтъкна Цацаров.
По отношение на атаката срещу него, Цацаров коментира и скандалните записи, в които е замесен. "Господин Иванов в качеството си на министър го заяви. Но те не бяха изчислили, че ЕК ще реагира до час и половина. Театърът е много ясен. Сценарият е много ясен”, посочи обвинител номер едно.
Цацаров посочи още, че Делян Пеевски ще бъде разпитван заради твърденията на скандалната съдийка Румяна Ченалова. Обвинител номер едно попита и защо Румяна Ченалова е толкова словоохотлива пред всички медии, а когато трябва, това, което каже да бъде записано в протокол за разпит, единствените й думи са „Не знам" и „Не помня". Според него SMS скандалът във Висшия съдебен съвет е „абсолютно измислен". "Записите не са СРС. Те са манипулация. Никой не може да ме убеди в противното", посочи обвинител номер 1.
Относно Пеевски, Цацаров заяви, че от "Протестна мрежа" са засипали прокуратурата със сигнали за имотното състояние на депутата. "Нищо не бе установено. Той е бил проверяван от много органи. Не може да се каже, че сме преписали констатациите на агенцията по приходите", коментира още Цацаров.


