ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"През 2008 г. Евелин Банев-Брендо е имал среща с български политици", заяви Цветан Цветанов в Дупница. Той обаче не уточни кои точно фигури визира.
"Когато задържахме Евелин Банев–Брендо, намерихме доклада, който му е бил предоставен от тези, които в предишното българското правителство са боравили с него. Банев го задържахме с 18 мобилни телефона, той си имаше пряк контакт с тези лица", каза Цветанов.
"Всичко това, което се вади в момента, е с една – единствена цел – политически да се търси някаква форма за отстраняването на едно от силните лица в ГЕРБ в мое лице. Това съвпада с очакванията на организираната престъпност. През всички тези години си навлякох доста гнева на тези, които бяха задържани, някои бяха осъдени на доживотни присъди, без право на замяна", каза Цветан Цветанов по повод отстраняването на Станимир Флоров от шефския пост в ГДБОП.


