Цвети Пиронкова загуби първия сет на „Ролан Гарос” от Стосър

11874
на 01.06.2016

Българката имаше своите шансове, но физическото превъзходство на австралийката реши нещата в енйна полза.

Добре започна мача на Цветана Пиронкова на „Ролан Гарос, въпреки намусеното и мрачно време в Париж. Австралийката спечели жребия и тръгна със сервис.  Първият гейм тръгна равностойно, но Стосър си го взе и поведе с 1:0. Цвети не се затрудни и си взе подаването във втория гейм, за да изравни на 1:1. В третия гейм Пиронкова имаше възможност за пробив, но го пропусна. Следващият път обаче успя пак да вземе предимство с отличен удар, а след това и проби за 2:1.

Срещата продължи да върви равностойно, а Стосър успя да си върне, проби и изравни резултата 2:2. В петия гейм българката имаше две възможности за пробив, Стосър успя да се върне в гейма като изравни - 40:40. Цвети се събра и отново успя да вземе предимство и спечели за 3:2, а това беше и трети пореден гейм с пробив за една от двете тенисистки.

В шестия гейм Пиронкова затвърди пробива си и поведе с 4:2 на победителката от турнира през 2011 година. Веднага след това обаче австралийката спечели своето подаване, въпреки че българката имаше възможно за нов пробив. Така резултатът стана 4:3. Последва пробив на Стосър и резултатът бе изравнен-4:4, а след кратка съпротива взе и петия гейм, а след това спечели и сета със 6:4..

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)