ГОРЕЩО
НЕВЕРОЯТНА ИСТОРИЯ: Депутатът Иван Янев и кучето-звезда Роувър - ето кой пръв заспа в пленарната зала на 52-ия парламент
СОЛОВА СХЕМА: Пече се нов разломен казус - ПП лансира кандидат за президент без благословията на ДБ
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Зловещо верижно меле на Северната тангента, има затиснати хора (СНИМКИ)
РАДОСТ ЗА ГЪБАРИТЕ! Влажно е, вятър подава слънцето свенливо зад облаците (КАРТИ)
КОПАЯТ ДЪНОТО! Цяла партийна организация на БСП напуска "Позитано" на Зарков (ДОКУМЕНТ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова ще играе срещу квалификантката Андреа Гамис (Венецуела) в първия кръг на турнира на червени кортове в шведския град Бостад с награден фонд 235 хиляди долара.
Българката, 57-а в света, е поставена под номер 4 в основната схема. 20-годишната Гамис е 299-а в ранглистата на WТА и до момента няма спечелени титли. Двете не са играли досега една срещу друга.
Заемащата 57-ата позиция в света Пиронкова има гарантирани 1 точка за класацията на WТА и 1800 долара, а при успех в първия кръг тя ще заработи 30 точки и 3100 долара и ще играе с победителката от мача между Джулия Коен (САЩ) и Матилде Йохансон (Франция).
препоръчано
Голямо признание за Григор след тежката загуба в Мадрид
29269
на 25.04.2026
Григор Димитров води световна звезда в София за уникален спортен спектакъл
14071
на 23.04.2026
Предизвикателство от Парагвай пред наш Григор на турнира в Мадрид
7685
на 23.04.2026


