Цветлин Йовчев: Решението за извеждане на депутатите е взето от охраната на НС
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Решението за извеждане на депутатите с автобуса се взема от хората, които ръководят охранителните мероприятия на място, защото те имат цялата информация за това какво се случва. Това заяви министърът на вътрешните работи Цветлин Йовчев, цитиран от "Фокус"
„Има щаб в МВР, в който също се обобщава цялата информация. Когато са предоставени аргументите за такова решение, те са предоставени на мен и аз съм одобрил това решение. Решението е взето от хората, които са били на място тук. Това е технологията и тя не може да бъде различна. Само те могат да решат в зависимост от това, което виждат на място, в зависимост от състоянието на нашите сили и на настроенията и организацията на тези, които протестират отвън”, коментира Йовчев. По думите на министъра извеждането е станало след 22.00 часа, защото преди това не е имало налице необходимите сили, за да бъдат предприети такива действия.
„Ще прегледаме внимателно записите – това се прави в момента и в зависимост от резултатите от този преглед, ще назначим допълнителни проверки, където е необходимо”, каза още той.
Йовчев допълни, че при сблъсъците пред парламента има и трима пострадали полицаи.


