ГОРЕЩО
ЕЙ ТАКА КАТО СТАНЕ: Мирчев пъчи мускули, отправи ПОСЛЕДНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ към ПП
ЕУФОРИЯ! Карлос Насар се завърна по шампионски (СНИМКИ)
ГОРЕЩА ТЕМА: Иран се връща на масата за преговори
Прессекретарят на Белия дом с ПРОРОЧЕСКИ ДУМИ преди атентата срещу Тръмп: Ще има изстрели тази вечер
ВЪПРОСЪТ НА ВЪПРОСИТЕ! Как атентаторът срещу Тръмп е успял да проникне въоръжен до зъби, въпреки солидната охрана
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Животът на цветята значително се увеличава във вазата, когато към водата в нея се добавят урина и аспирин, установиха ирански учени, цитирани от в. "Дейли мирър".
препоръчано
Изследването е дело на Мариам Яшмиди, Ебрахим Хадави и Рухангиз Надери отТехеранския университет. Те установили, че прибавянето на урина от бозайници увеличава живота на откъснатите гербери от 7 на 15 дни.
Комбинацията от салицилова киселина, която се съдържа в аспирина, и урея от урина, предпазва заразяването на потопеното стъбло с бактерии. Те бързо атакуват цветовете и вследствие на това повяхват.
Присъствието на уреята действа като източник на нитрати, които се попиват от стъблото и служат за хранителна среда.
свързани новини
Изненади с море от цветя в Лондон
11815
на 19.05.2015
Сонда на НАСА издържа на температурата на Слънцето (ВИДЕО)
8910
преди 14 часа
ТАЙНАТА ПАДНА: Защо средиземноморската диета е толкова успешна за отслабване
22142
на 24.04.2026
ЗА НЯКОЛКО ДНИ: Чудовището от Лох Нес забелязано два пъти
34763
на 23.04.2026


