BG EN

Център за временно настаняване на бездомни отвори врати в Дупница

Региони

Център за временно настаняване на бездомни отвори врати в Дупница

25895
на 07.12.2019
Център за временно настаняване на бездомни отвори врати в Дупница
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Дупница бе открит Цeнтъp зa ĸpизиcнo нacтaнявaнe нa бeздoмни хора, който ще работи до март догодина, съобщи БНР.

препоръчано

Общината е осигурила за пръв път такава социална услуга, като е заделила 40 000 лв. Капацитетът на центъра е 12 души. Той се намира в ремонтирани и преоборудвани помещения в двора на Дома за деца без родители „Олга Стоянова“.

Освен подслон, бездомните ще получават и храна, топли дрехи, а при необходимост и медицинска помощ.

Те ще се приемат от 18:00 часа вечер и ще могат да останат до 10:00 часа на другия ден.

Общината е обявила и телефон, на който могат да се подават сигнали за бедстващи в студените зимни дни хора.

Заместник-кметът на града Крум Милев отбеляза, че всички институции и организации, които се занимават с нуждаещи се и бездомни хора, са информирани, че центърът вече е отворен.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК