ГОРЕЩО
Ипотечен кредит от Fibank за българи с доход от чужбина
Безплатно обучение по безопасно шофиране събра над 100 души в София (СНИМКИ)
БАЛОНЪТ СЕ СПУКА! Ивелин Михайлов сложи край на пирамидата "Исторически парк"
Мълния от прокуратурата: Арестуваха китайски шпионин, събирал държавни тайни
НАПРАВИ ГО НА МАРМАЛАД! Божанков съсипа Кокорчо с този пост и му поиска оставката: Рейтингът му е дъно
Гилдията клейми клеветническата кампания на Волен Сидеров срещу Лисицов
"Категорично се обявяваме против клеветническата кампания, която Волен Сидеров и партия „Атака“ предприеха срещу нашия колега Лъчезар Лисицов, след като той бе набит в стаята на парламентарната им група". Това заявиха в отворено писмо до медиите от Сдружение „Журналисти за прозрачно управление“, чийто член е и журналистът Лъчезар Лисицов, пише "Крос˝. От сдружението твърдят, че това не е първият случай, в който Волен Сидеров упражнява насилие върху журналисти както чрез физически, така и чрез психически тормоз. "Лъчезар Лисицов многократно е защитавал гражданската си позиция и е спазвал всички изисквания на журналистическата етика. През 2010 г. той осъди администрацията на президента Георги Първанов по Закона за достъп до информация и я принуди да публикува стенограмата на разговорите на четири очи с руския президент Владимир Путин за т. нар. „Голям шлем“ в енергетиката", казват от сдружението. От „Журналисти за прозрачно управление“ припомнят, че лидерът на партия „Атака“ вече бе уличен в подбудителство към лъжесвидетелстване при инцидента на магистрала „Тракия“. "Ето защо ние настояваме ръководството на Народното събрание да вземе необходимите мерки и да изясни инцидента в парламента. Уважаеми колеги и граждани, насилието не само над журналисти, но и над всеки един от нас, е недопустимо в едно развито демократично общество, в каквото претендираме, че живеем. Особено недопустимо е насилието от страна на хора, които са избрани от нас и които получават заплата и партийни субсидии от нашите данъци. Напомняме ви, че ако сега подминем с безразличие подобна постъпка от превръщането на България в антиутопия на Оруел ни дели само една крачка", заявяват от „Журналисти за прозрачно управление“.препоръчано


