BG EN

Циклон сее смърт и разруха в Индия

Азия

Циклон сее смърт и разруха в Индия

5047
на 27.05.2021
Циклон сее смърт и разруха в Индия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Най-малко петима човека са загинали заради циклона Яас, който се стовари върху щатите Одиша и Западна Бенгалия в Индия.

препоръчано

Няколко от загиналите са станали жертви на паднали дървета, а възрастна жена е починала при срутване на дома ѝ.

Най-силен е ураганът в щата Одиша. Там четириметрови вълни и силните дъждове потопиха 128 села и разрушиха много пътни артерии. Вятърът, който достигна скорост от 140 км/ч, измъкна много дървета заедно с корените им, предава БГНЕС.

Местните власти уверяват, че на жителите на тези села ще им бъдат осигурени храна и вода. Разпоредено е основните пътища да бъдат възстановени колкото е възможно по-скоро и да бъде решен въпросът с електроснабдяването в пострадалите райони.

В съседния щат Западна Бенгалия от циклона са пострадали 100 000 души, чиито домове са били разрушени, а полетата са били наводнени. Евакуирани са повече от 1,5 милиона души, които са настанени в убежища.

Солената вода е нанесла сериозни щети на селското стопанство. Свързаните сектори като риболов и градинарство също са претърпели загуби, като точният размер на щетите предстои да бъде установен.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 28
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК