BG EN

Циклонът "Зорбас" ще удари веднага след бурята "Ксенофон" Пелопонес и егейските острови

Балкани

Циклонът "Зорбас" ще удари веднага след бурята "Ксенофон" Пелопонес и егейските острови

20382
на 29.09.2018
 Циклонът Зорбас ще удари веднага след бурята Ксенофон Пелопонес и егейските острови
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Циклонът „Зорбас“ ще удари веднага след бурята „Ксенофон‘ района на Пелопонес и егейските острови, пише електронното издание Kathimerini, цитиран от "Фокус". В резултат на метеорологичната система "Ксенофони", която донесе студения дъждовен фронт в Гърция по-рано тази седмица, властите в събота се подготвят за циклон наречен „Зорбас“, който се очаква да се движи от юг, засягайки Пелопонес, Крит, Атика и Източна Евия, както и голяма част от Егейско море.

препоръчано

Според метеоролозите ветровете в „окото“ на циклона ще достигнат 11 в скалата на Бофорт и се очаква да създадат 11-метрови вълни в открито море.

Предвижда се подобряване на времето от събота следобед, когато циклонът се отдалечава.

В петък мощна буря събори дърветата и причини прекъсвания на електрозахранването в някои части на Атина, а училищата в Атика, Пелопонес и Западна Гърция останаха затворени поради лошите атмосферни условия.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК