ЦСКА надви Ботев, диша във врата на Левски

12392
на 22.02.2020

ЦСКА-София надигра Ботев (Пловдив) с 1:0 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига и се доближи на две точки от втория Левски. Единственото попадение вкара новото попълнение Стефано Белтраме в 34-ата минута, а италианецът се отчете и с много сериозен пропуск в 70-ата минута, когато не улучи вратата след шут от три метра.

От своя страна канарчетата, които извършиха три принудителни смени, завършиха срещата с четирима юноши, но въпреки това дадоха сериозен отпор на червените.

Поражението прекъсна серията на пловдивчани от 9 мача без загуба, а домакините не пуснаха гол в 10-ти пореден официален двубой (9 за първенство и един за Купата).

Наставникът на ЦСКА-София Милош Крушчич не можеше да разчита на наказания капитан Петър Занев и контузения Раул Албентоса. Местата на двамата централни бранители бяха заети от Валентин Антов и Пламен Гълъбов. Като крайни защитници пък играха Жанио Бикел и Брадли Мазику.

В състава на Ботев като титуляр се завърна звездата на тима Тодор Неделев, който не започна сред 11-те в пловдивското дерби преди седмица, но днес бе на линия.

На загрявката Антонио Вутов получи контузия и на негово място стартира Джонатан Перейра. На почивката Терзиев също напусна поради травма, а към края на сблъсъка заради контузия излезе и Александър Тонев.

Гостите можеха да открият резултата след 63 секунди игра. Тогава Тонев овладя лошо върната топка от Гълъбов, напредна сам срещу вратаря и шутира от границата на наказателното поле, но в аут.

В 27-ата минута Соу бе изведен зад гърба на гостуващата отбрана, но таранът не успя да преодолее Георгиев. Дори да бе отбелязал попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като страничният рефер вдигна флага за засада, каквато нямаше. Ботев отговори с изключително опасна атака отляво, която не бе материализирана благодарение на добрата игра на Мазику в защита и на това, че Балтанов предпочете да търси свой съотборник, а не да шутира фронтално от 12-13 метра.

Така се стигна до 34-ата минута, в която ЦСКА-София откри резултата при първото си голово положение. Али Соу отклони добре топката към Белтраме, който преодоля Ничев и майсторски пусна топката покрай Георгиев за 1:0.

Вратарят на Ботев поиска да бъде отсъден фаул, тъй като според него италианецът си е повел топката с ръка след преодоляването на Ничев, но реферът Георги Димитров остана безмълвен, а от ТВ повторенията не се видя дали има нещо нередно.

На почивката гостите извършиха нова принудителна смяна. На мястото на централния бранител Радослав Терзиев влезе Димитър Тонев.

Четири минути след началото на втората част пред Евандро се откри добра възможност пред вратата на гостите, но ударът му с глава след центриране от фаул на Белтраме излезе високо над напречната греда.

В 54-ата минута Неделев стреля от фаул, а Бусато боксира в корнер. Осем минути по-късно Пиргов изпусна Джеси по дясното крило, фланговият футболист намери Соу, който стреля с пета, но в аут.

В 70-ата минута ЦСКА-София трябваше да поведе с 2:0, но Белтраме се "отличи" със сериозен пропуск. Резервата Енрике бе изведен отляво, последва центриране по земя към италианеца, който направи по-трудното и от три метра фронтално срещу вратата шутира в аут.

До края на двубоя младите футболисти на Ботев опитаха да натиснат червените и да стигнат до изравнителен гол, но домакинската отбрана се справи с десетината центрирания на гостите. От своя страна футболистите на Крушчич имаха шанс да осъществят няколко опасни контраатаки в разредената жълто-черна отбрана, но повечето им комбинации се оказаха несполучливи и така и не стигнаха до втори гол.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:0

1:0 Стефано Белтраме 34

ЦСКА-СОФИЯ: 13. Бусато, 16. Бикел, 28. Гълъбов, 26. Антов, 18. Мазику, 6. Пинто, 15. Малинов, 21. Джеси, 24. Белтраме, 10. Евандро, 22. Соу

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Георгиев, 28. Филипов, 11. Бандаловски, 3. Пиргов, 6. Ничев, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 14. Шопов, 8. Неделев, 7. Тонев, 2. Перейра