ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Литекс и ЦСКА играят при 0:1 в мач от 30-ия кръг на "А" група, който се явява пряка битка за второто място в шампионата.
Армейците успяха да вкарат едва през второто полувреме за радост на многото фенове от София.
Още в третата минута Емил Гъргоров изведе Омар Косоко, който си пое добре топката, финтира добре Божиков и стреля, но Александров изби в корнер. При неговото изпълнение Менди имаше отличен шанс да вкара, тъй като остана непокрит на 5-6 метра от голлинията, но не успя да уцели добре топката с глава и тя излезе в аут. Литекс отговори с опасен шут на Юрген Джазула в 7-та минута, който затрудни Мболи, но Джордан бе блокиран добре от червените бранители и не успя да вкара при добавката.
В 29-та минута гостите от София поискаха дузпа за игра с ръка на Иван Горанов, но реферът Ивайло Стоянов прецени, че тя е неумишлена и не отсъди 11-метров наказателен удар. В 40-та минута армейците като по чудо не откриха резултата. След меле в наказателното поле на домакините топката стигна до Чочев, който бе оставен непокрит на 3-4 метра пред голлинията, но халфът на армейците стреля слабо, Александров я докосна, коженото кълбо се отби в дясната греда и излезе в корнер. Станаха ясни стартовите 11-ки на Литекс и ЦСКА, които ще спорят в директен двубой за второто място в класирането на "А" група. В двата състава няма сериозни изненади. Червената атака ще се води от изтърпелия три мача наказание Омар Косоко, а отляво на нападанието ще действа Неманя Милисавлевич. За тяхна сметка на пейката остават Иван Маркович и Тони Силва, които бяха титуляри срещу Лудогорец. Като партньор на Ивайло Чочев в центъра на терена пък започва Стивън Съндей на мястото на наказания Тодор Янчев. При оранжевите най-сериозната липса е тази на централния бранител Николай Бодуров, който изтърпява наказание и на негово място ще играе Васил Божиков.


