ЦСКА попиля "Ботев" (Ихтиман) с двуцифрен резултат, Головодов блести за "червените"

ЧАС ПИК

10099
на 13.03.2016
ЦСКА попиля Ботев (Ихтиман) с двуцифрен резултат, Головодов блести за червените

Ето каква сума достигна Jackpot Cards, най-високият джакпот на efbet.com (18+)

Отборът на ЦСКА записа историческа победа в Югозападната „В“ група. Момчетата на Христо Янев посрамиха гостуващия Ботев Ихтиман, побеждавайки с двуцифрен резултат – 11:0. Това е най-изразителната победа за „червените“ във „В“ група, която ще остане в историята. Успехът е 20 пореден за армейците в шампионата, а головата им разлика набъбна на 90:2.

17-годишната звезда на ЦСКА Павел Головодов направи страхотен двубой, отличавайки се с хеттрик. Преслав Йорданов, Борис Галчев и Костадин Хазуров се отчетоха с по два гола, а другите попадения бяха дело на Момчил Цветанов и единственото ново попълнение на тима през зимата Николай Дичев.

Домакините се втурнаха в атаки още от първия съдийски сигнал. След няколко добри положения за „червените“, резултатът бе открит в 8-ата минута. След атака отдясно топката бе центрирана в наказателното поле, където Петър Витанов овладя и пусна пас с пета към Павел Головодов, а младокът прати топката под гредата за 1:0.

Още в следващата минута Момчил Цветанов пропусна останал сам срещу вратаря, стреляйки по диагонала отляво. Футболистите на ЦСКА продължиха да диктуват темпото на терена, докато гостите от Ихтиман предимно се защитаваха и почти не излизаха от собствената си половина.

В 12-ата минута Преслав Йорданов се озова на голова позиция, но този път вратарят Милетко Христов се справи.

Вторият гол в срещата падна в 18-ата минута, като този път Йорданов не сгреши. Нападателят на „червените“ получи прекрасен пас от Николай Цветков отдясно и с шпагат успя да отклони топката в мрежата.

ЦСКА продължи да напада предимно отдясно, където Цветков с лекота преодоляваше бранителите на гостите и подаваше в пеналтерията. Именно Цветков пробва късмета си в 33-ата минута, отправяйки силен удар по диагонала. Вратарят за момент успя да парира удара, но впоследствие остави топката да премине под плонжа му, а Момчил Цветанов довкара топката от метър.

Три минути преди края на първото полувреме резултатът стана 4:0. Отново Цветков се понесе по десния фланг и центрира успоредно на голлиния, а Павел Головодов необезпокояван от никой с лекота подложи крак и резлизира.

Головата фиеста през второто полувреме продължи с пълна сила, а домакините регистрираха още цели осем попадения. Преслав Йорданов доведе нещата до 5:0 с точен изстрел в 55-ата минута, а малко по-късно Павел Головодов оформи своя хеттрик.

Появилите се като резерви след почивката Борис Галчев и Костадин Хазуров набутаха по две попадения, а единственото ново попълнение на „червените“ през зимната пауза Николай Дичев вкара дебютния си гол за „армейците“.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите
ПИК TV: Тошко Йорданов: В следващото Народно събрание трябва да оправим тъпотиите в Конституцията ПИК TV: Тошко Йорданов: В следващото Народно събрание трябва да оправим тъпотиите в Конституцията