ЦСКА разби класически Миньор в Перник, "червените" с 16-та поредна победа

6548
на 29.11.2015
ЦСКА разби класически Миньор в Перник, червените с 16-та поредна победа

ЦСКА разби Миньор (Перник) с 3:0 като гост в мач от Югозападната "В" група. Първият гол отбеляза Николай Цветков в 26-ата минута. Момчил Цветанов проби мощно отляво и подаде към своя съотборник, който прониза стража на перничани Георгиев.

В 49-ата минута Преслав Йорданов покачи на 2:0 с удар отблизо, след като се възползва от грешка в защитата на перничани. В 69-ата минута най-добрият играч на "армейците" в този двубой - Момчил Цветанов направи резултата класически с прецизен удар в далечния ъгъл.

В 50-ата минута Миньор остана с човек по-малко. Виктор Софрониев получи втори жълт, съответно червен картон за задържане на Преслав Йорданов и напусна принудително.

Мачът бе белязан с куриоз. В 69-ата минута Ганчев от Миньор фаулира Борис Галчев и получи жълт картон. Футболистът напусна терена, но след малко се върна в игра. Интересното е, че никой не разбра какво точно се случи, тъй като от прякото излъчване на срещата не се видя съдията да показва червен картон на състезателя.

В края на мача агитката на ЦСКА се опита да нахлуе на терена, но бе озаптена от полицията и до ексцесии не се стигна.

"Червените" записаха 16-та поредна победа във "В" група, събраха 48 точки и са единствения отбор, който е допуснал само един гол (б.а. - автогол на Бранеков) във вратата си.

ЦСКА изравни и постижението си от есента на 2002 година. Тогава под ръководството на Стойчо Младенов "армейците" постигнаха 13 поредни есенни успеха в А група.

МИНЬОР ПК - ЦСКА 0:3

0:1 Цветков 26
0:2 Йорданов 49
0:3 Цветанов 69