ЦСКА се върна на победния път след разгром над Витоша

9941
на 05.10.2019

След поражението с 1:2 от Берое преди седмица, днес ЦСКА-София се върна на победния път, разгромявайки с 4:0 Витоша (Бистрица) в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Резултата откри Тони Уот в 4-ата минута, а в 19-ата Албентоса удвои. В 39-ата минута Кристиян Малинов вкара трети гол, а в 73-ата резервата Евандро оформи крайното 4:0.

Така червените записаха най-убедителната си победа в първенството до този момент, а гостите инкасираха 11-то поражение в изминалите 12 кръга, пише спортал.бг.

Червените започнаха без Тиаго и Евандро, които стартираха в предишния двубой срещу Берое, но сега останаха на резервната скамейка. Бодуров пък отново бе извън групата. А след почивката дебют направи най-новото попълнение Томи Юрич.

Срещата започна с натиск на червените, които поведоха още в 4-ата минута.

Греъм Кери шутира не много силно от 21-22 метра, Кацарев не се намеси убедително и изби в краката на Тони Уот и за нападателя не бе проблем да вкара с добавка за 1:0.

В 10-ата минута можеше да се разпише и Албентоса след центриране от корнер, но шутът му с десния крак премина над напречната греда.

В 14-ата минута домакините изпуснаха нова възможност. Мазику проби и центрира отдясно по земя към Соу. Централният нападател стреля от 12-13 метра, но Кацарев този път успя да избие в корнер.

Вторият гол обаче бе въпрос на време и той дойде в 19-ата минута.

Кери центрира от корнер, а Раул Албентоса вкара с глава за 2:0.

Наказателната акция на ЦСКА-София продължи и в 39-ата минута. Тогава Бикел чукна топката с глава при единоборство със съперник, с което изведе Кристиян Малинов сам срещу вратаря и халфът на червените покачи на 3:0.

Малко след това Уот изведе с пета Соу очи в очи срещу Кацарев, но таранът шутира покрай лявата греда.

Две минути след началото на втората час червените като по чудо не отбелязаха ново попадение. Уот отне топката, напредна и подаде към резервата Рубен Пинто, който на почивката смени Бикел. Португалецът, който остана сам срещу вратаря, шутира, но Кацарев с върха на пръстите си изби в корнер.

В 52-ата минута домакините изпуснаха ново положение. Отабор прехвърли Кацарев, но топката кацна на напречната греда.

Витоша отправи един от много малкото си удари по посока на червената врата в 54-ата минута, когато резервата Коуроупис стреля от фаул, но Бусато без проблем изби. Секунди по-късно и кочилов опита шут, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 65-ата минута Пинто стреля опасно, но Кацарев спаси. Минута по-късно Уот намери непокрития Евандро, който шутира над вратата останал сам срещу вратаря.

Футболиститена Добри Митов реализираха четвърти гол в 73-ата минута. Евандро получи пас в наказателното поле и стреля, Зюмбулев опита да избие удара с шпагат, но чукна топката толкова, колкото тя да не попадне в ръцете на Кацарев, а в неговата мрежа за 4:0.

След изпълнението на центъра гостите организираха атака, която завърши с удар на Садула в ръцете на Бусато.

ЦСКА-СОФИЯ - ВИТОША (БИСТРИЦА) 4:0

1:0 Тони Уот 4
2:0 Раул Албентоса 19
3:0 Кристиян Малинов 39
4:0 Евандро 73

САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)