ЦСКА-София катастрофира и срещу Динамо (Киев)

11884
на 10.07.2016

ЦСКА-София и Динамо (Киев) играят при 0:3 в контрола на австрийска земя. Резултатът откри Денис Гонзалес в 47-ата минута, в 58-ата Сидорчук удвои, а Ярмоленко покачи на 3:0 в 76-ата минута.

През първите десетина минути срещата бе равностойна и без изстрели по посока на двете врати. Първият удар дойде в 16-ата минута, когато след многоходова комбинация Буялски шутира от 20 метра, но Господинов без проблем спаси.

След половин час игра и червените организираха първата си голова атака, когато Галчев изведе Десподов, младият нападател за момент се озова сам срещу вратаря, но се засуети и позволи на Домагой Вида да изчисти топката в корнер.

Две минути след почивката Динамо откри резултата. Ярмоленко, който се появи на почивката, центрира прострелно отдясно, Буялски пропусна топката за Гонзалес и той отблизо вкара за 1:0.

В 53-ата минута опасен шут на Ярмоленко излезе в аут. Пет минути по-късно отново Ярмоленко изтормози отбраната на българския тим, когато получи подаване отдясно в наказателното поле на червените, последва пас към набралия скорост Сидорчук, който с изстрел по земя от 13-14 метра не остави шанс на Господинов - 2:0 за украинския шампион.

В 65-ата минута Федорчук отправи силен изстрел по земя, но Господинов реагира добре и изби. Вратарят обаче бе безпомощен в 76-ата минута, в която Чорбаджийски извърши нарушение на границата на наказателното поле и Ярмоленко реализира за 3:0.

Припомняме, че в предишната си контрола отборът на Гриша Ганчв загуби с 2:5 от Краснодар.

ЦСКА-СОФИЯ - ДИНАМО (КИЕВ) 0:3

0:1 Гонзалес 47