ЦСКА спаси Локо Сф, остави ги в елита

6427
на 25.05.2013

ПИК с нов канал в Телеграм

Локомотив София запази мястото си в А група, след като победи ЦСКА с 2:1 в последния кръг на шампионата. Оцеляването на столичани дойде благодарение на головете на Искрен Писаров и Димитър Илиев преди почивката, но също и заради равенството 1:1 между Черно море и Ботев Враца.

На стадиона в столичния квартал „Надежда“ още от първите минути домакините показаха повече желание за игра. Доста по-неопитният състав на „червените“ се подлъга по темпото на съперника, а играчите на Емил Велев се възползва от големите пространства в половината на противника. Още в 7-ата минута те откриха резултата, след като Искрен Писаров се възползва от експерименталната отбрана на ЦСКА. Даниел Пеев центрира от десния фланг, а седмицата на „червено-черните“ се вклини между Венцислав Василев и Васил Попов и с глава опъна мрежата зад Божидар Стойчев.

Това съвсем понижи тонуса в лагера на гостите, които започнаха да бъркат по-често и логично не създадоха нито една чиста възможност пред вратата на Божидар Митрев.

В 20-ата минута локомотивци сами проиграха нов шанс за гол, след като хитро пропускане на топката от страна на Маркиньос заблуди отбраната на ЦСКА и Борносузов лесно го изведе сам срещу вратаря. Бразилецът обаче остави топката за Искрен Писаров, който опита центриране, но Крачунов изчисти.

След още 9 минути гостите получиха втори гол, който се различаваше от първия само по това, че центрирането дойде от фаул. Маркиньос вдигна топката почти от ъгловото флагче, а двама футоблисти на ЦСКА се сблъскаха и позволиха на Димитър Илиев с глава да мушне топката под плонжа на Стойчев.

Лошите новини за „червените“ пък продължиха да валят с пълна сила и секунди след втория гол Крачунов получи травма в десния крак. Това доведе до влизането на Божидар Чорбаджийски, за когото това бе официален дебют в А група. До края на полувремето Локомотив получи още два добри шанса на контраатака, ала не успя да се възползва от тях и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 2:0.

САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО)