ЦСКА срази Септември, Али Соу избухна с хеттрик

Топ новина

15196
на 02.03.2019

ЦСКА се върна на победния път след загубата от Левски в голямото дерби, побеждавайки по категоричен начин Септември с 5:1.

Футболистите на Любослав Пенев убиха интригата в срещата още преди да е изтекъл половин час игра, през който "червените" вкараха цели четири попадения във вратата на Янко Георгиев. Овациите днес иначе обра нападателят Али Соу, който реализира хеттрик, пише "Топспорт".

Още преди да е изтекла една минути Петър Костадинов отсъди доста пресилена дузпа! Дюлгеров и Малинов влязоха в единоборство, последният пада, а съдията посочи бялата точка. Али Соу не сгреши и откри резултата - 1:0!

Последваха няколко добри атаки на Септември, а удар на Здравко Димитров от дистанция прелетя близо до целта.

Малко след това ЦСКА покачи резултата! Пробив на Енрике Рафаел в 18-ата минута и лошо позициониране на Башлиев, позволи на бразилеца да подаде към Жоржиньо, който на празна врата вкара за 2:0!

Минути по-късно Али Соу окончателно уби интригата в мача! При добро нападение, проведено през левия фланг, Енрике остана на добра позиция срещу Георгиев, който изби топката, но при добавката Соу с много красиво изпълнение от въздуха отбеляза за 3:0!

В 28-ата минута и Енрике Рафаел записа името си сред голмайсторите след удар от дистанция в долния ляв ъгъл на Янко Георгиев, а при 4:0 дойде почивката.

През втората част домакините продължиха да играят с настроение, а в 48-ата минута Кристиян Малинов можеше да се разпише за 5:0, но диагоналният му удар бе спасен от Янко Георгиев. Последваха пропуски на Али Соу и Тиаго Родригес, но по всичко личеше, че Септември трудно ще издържи до края на мача без да допусне още някое попадение.

Така и стана! В 74-ата минута Стойчо Атанасов изведе зад защитата Али Соу, който с техничено изпълнение по диагонала вкара за 5:0, оформяйки своя хеттрик. Минута преди края на редовното време дошлият под наем от Левски - Илия Димитров, все пак вкара почетно попадение, възползвайки се с глава при центриране от корнер.

За ЦСКА официален дебют направи новото португалско попълнение Нуно Томаш, който бе привлечен преди дни със статут на преотстъпен от Беленензеш. Юношите Андрей Йорданов и Борислав Будинов също се появиха като резерви през второто полувреме, записвайки първи минути с мъжете на ЦСКА.

С успеха ЦСКА събра 51 точки, с две по-малко от лидера Лудогорец и 3 повече от Левски, като и двата отбора са с мач по-малко.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)