Челси и Евертън направиха истински трилър с шест гола на "Стамфорд Бридж"

7066
на 16.01.2016
Челси и Евертън направиха истински трилър с шест гола на Стамфорд Бридж

ПИК с нов канал в Телеграм

Отборите на Челси и Евертън изнесоха феноменално второ полувреме в мача помежду си, в което си отбелязаха общо шест гола, оформяйки зрелищно равенство 3:3 в мача помежду си. Гостите определено могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, тъй като първо водеха с 0:2, а след това Джон Тери отбеляза за крайното 3:3 дълбоко в добавеното от съдията време - 98-ата минута. Освен това бранителят, който даде началото на головия дъжд, вкарвайки си автогол, бе в положение на засада, когато отбеляза последното попадение в срещата, пише Sportal.bg.

Именно играяещият своя юбилеен мач №700 с екипа на Челси във Висшата лига Джон Тери бе централната фигура в мача, вкарвайки и в двете врати. В 98-ата минута той спаси отбора си от десета загуба от началото на сезона.

Джон Тери откри резултата на "Стамфорд Бридж", но за негово съжаление пращайки топката в собствената си врата. Гостите осъществиха отлична атака, като Кевин Миралас даде отличен пас към Лейтън Бейнс, който прати топката остро в малкото наказателно поле. Там Тери в опита си да изчисти центрирането опъна мрежата си за 0:1. Това попадение сякаш даде криле на домакините и те заиграха още по-силно. Минута по-късно Рос Баркли прати топката в гредата зад Тибо Куртоа с мощен удар, който бе преодолял съпротивата на стража, но за негово съжаление не попадна в мрежата.

В 56-ата минута обаче гостите все пак стигнаха до втори гол. Кевин Миралас направи резултата 0:2 с отлично обръщане в наказателно поле и мощен удар покрай Куртоа след центриране на Лейтън Бейнс.

Малко след изминаването на час игра домакините най-накрая успяха да отправят опасен удар към вратата на Тим Хауърд. Сеск Фабрегас бе много близо до отбелязването на феноменален гол, след като с пета технично опита да прехвърли американския вратар на "карамелите", но той все пак спаси с последни усилия. Само минута по-късно обаче гостите допуснаха цели два гола набързо и резултатът бе изравнен.

Първо Фил Ягиелка не се намеси никак добре при едно дълго подаване на Фабрегас към Диего Коща и позволи на нападателя да излезе сам срещу Хауърд, да го преодолее и на празна врата да отбележи за 1:2. Само минута по-късно пък Коща върна жеста на Фабрегас и му подаде технично с пета в наказателното поле, за да отбележи халфът за 2:2.

Тези вихрени моменти бяха спрени от две поредни контузии - първо на Брайън Овиедо от страна на гостите, който бе изнесен на носилка, а след това и на Диего Коща за "сините", чиято травма допълнително уби устрема на тима на Гуус Хидинк към вратата на съперника.

Така се стигна до 91-ата минута, в която влезлият като резерва на мястото на контузения Овиедо Рамиро Фунес Мори попари домакините. Той получи отлично центриране от страна на другата резерва - Жерард Деулофеу и от непосредствена близост прати топката за трети път в мрежата на Куртоа. В оставащите минути до края на мача домакините пропуснаха да изравнят за трети път след удар на Вилиан. В осмата минута на добавеното време обаче Джон Тери все пак се реваншира за автогола си, изравнявайки за трети път. Той вкара отблизо след пас на Оскар, но бе в очевидна засада, която не бе отчетена от реферите.

САМО В ПИК! Ексклузивният хороскоп на Алена за последния работен ден за седмицата: Бизнес успехи за Телеца, Близнаците да не пътуват, а Везните да не мърморят на партньорите си САМО В ПИК! Ексклузивният хороскоп на Алена за последния работен ден за седмицата: Бизнес успехи за Телеца, Близнаците да не пътуват, а Везните да не мърморят на партньорите си
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО)