Челси отново пребори Арсенал

4228
на 24.01.2016

Отборът на Челси победи като гост с 1:0 Арсенал в лондонското дерби от 23-ия кръг на Висшата лига. „Сините” стигнаха до успеха след попадение на Диего Коста в 22-ата минута. В 17-ата минута пък домакините останаха с човек по-малко, след като Пер Мертезакер бе изгонен с директен червен картон. С днешния успех Челси записа дубъл над Арсенал, след като по-рано през кампанията шампионите победиха у дома с 2:0.

Играчите на Гус Хидинк започнаха по-активно срещата, като първата възможност за гол се откри пред Вилиан в 15-ата минута. Бразилецът стреля опасно към вратата на Арсенал, но Чех спаси. Две минути по-късно след нова атака на Челси домакините останаха в намален състав, след като Пер Мертезакер бе изгонен от игра. Останал последен в защитата, капитанът на „топчиите” фаулира откъсващия се напред Диего Коста, за което получи и директен червен картон от главния арбитър Марк Клатънбърг. Челси много бързо се възползва от численото си превъзходство и още в 22-ата минута поведоха в резултата.

Точен за „сините” бе Диего Коста, който се разписа след отлично центриране отдясно на Бранислав Иванович. Въпреки че останаха с 10 души на терена и с гол пасив, домакините се опитаха да се върнат в мача. В 34-ата минута добра възможност се откри пред Тио Уолкът, който излезе на чиста позиция, но страничният съдия отсъди доста спорна засада. Челси отговори в 42-ата минута с опасен удар с глава на Иванович, който обаче бе отразен от голлинията от Начо Монреал. Секунди преди последния съдийски сигнал за първото полувреме Арсенал стигна до най-чистото си положение. Матьо Фламини бе изпуснат от защитата на „сините”, но изстрелът му от близка дистанция не бе точен и премина над вратата. След почивката в игра за „артилеристите” след близо тримесечно отсъствие се завърна Алексис Санчес.

Чилийският национал влезе в 57-ата минута на мястото на Джоел Кембъл в търсене на изравнително попадение. От своя страна гостите избраха по-дефанзивна тактика, в която да атакуват предимно на контраатаки. В крайна сметка Челси успя да опази крехкия си аванс и да се поздрави с трите точки. След трети пореден мач без победа Арсенал вече е трети с 44 точки, докато Челси е на 13-то място с 28 пункта.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 8 май - денят е нервен за Близнаците, успехите намигат на Лъвовете САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 8 май - денят е нервен за Близнаците, успехите намигат на Лъвовете
Николай Бареков пред ПИК TV: ГЕРБ и ДПС убиха ПП с два смъртоносни удара! Кирил Петков и Лена Бориславова са абсолютни мошеници (ВИДЕО) Николай Бареков пред ПИК TV: ГЕРБ и ДПС убиха ПП с два смъртоносни удара! Кирил Петков и Лена Бориславова са абсолютни мошеници (ВИДЕО)